VÝSTAVBA ŠKOLY VE VESNICI TA PUA

VÝSTAVBA ŠKOLY
VE VESNICI TA PUA

Ta Pua je vesnice v Kambodži, která se nachází zhruba 80 km od města Siem Reap směrem na sever k hranicím Thajska. Jedná se o oblast, kde ještě před velmi nedávnou dobou byla džungle, ve které žily smečky tygrů a slonů. Pak ale přišli na řadu čínské podnikatelské záměry. Tuto oblast zabrali a chtěli zde postavit velké výrobní továrny. Lidé, kteří odtud pocházeli se museli přestěhovat do několika vesnic, které jsou v okolí nebo se vrátit zpátky do domů svých rodičů.

V současnosti tato vesnice v podstatě vzniká znovu od začátku, buduje nové dějiny, snaží se postavit znovu na vlastní nohy. Vesnice Ta Pua je domovem více než 200 rodin, které jsou naprosto negramotné, ale je jejich velkým přáním, aby se místní děti měly kde vzdělávat.

 

 

S mým společníkem, panem Sarithem jsme trvali na tom, aby se každý z vesnice, i ti úplně nejchudší obyvatelé vesnice, něčím na výstavbě školy podíleli. Všichni do jednoho toto ujednání stvrdili svým podpisem (otiskem palce-psát zde bohužel nikdo neumí) a ať už finančně nebo manuálně se na výstavbě školy podílet budou.

Teď je tedy řada na nás. Pojďme se společně zkusit zamyslet, co všechno možnost vzdělání již umožnila nám všem. Díky vzdělání si můžeme dnes přečíst knihu či noviny. Můžeme si spočítat, co kolik bude stát a nebo se podepsat. Nic z toho nejchudší obyvatelé Kambodži nemohou. Pokusme se na okamžik vžít do duše dítěte narozeného ve velmi chudé kambodžské vesnici a pomoci těmto dětem ke kvalitnějšímu zpsobu života. Vesnice Ta Pua tvoří nové dějiny, buďte u toho s námi a pomozte lidem z této vesnice žít život, který si zaslouží. Zkusme se zasadit o to, aby se místní děti měly hned od malička kde vzdělávat a mohly tak žít životy v lepších podmínkách než jejich rodiče.

Za Váš soucit a podporu předem děkuji vám všem.

 

 

Roudenská 467/8
České Budějovice 7
Česká republika
+420 774 895 219